رفتن به صفحه اصلی


آموزش نحوه استفاده از وب سایت

به نام خدا

 

به وب سایت vocbas.ir خوش آمدید .

در این وب سایت شما میتوانید لغات کتاب 504 که لغات پایه و ضرروی برای هر آزمون زبان انگلیسی است را به روش جعبه لایتنر فرا بگیرید .

جعبهٔ لایتنر یک جعبه پنج‌خانه‌ای است که برای یادگیری استفاده می‌شود. لایتنر در واقع روش علمی یادگیری است که بر مبنای آن آموخته‌ها از حافظهٔ کوتاه‌مدت به حافظهٔ بلندمدت منتقل می‌شوند 

برای اطلاعات بیشتر در زمینه جعبه لایتنر به آدرس  جعبه لابتنر   مراجعه کنید.

 

برای استفاده از این وب سایت شما ابتدا باید در این سایت عضو شوید . برای ثبت نام و عضویت در صفحه اصلی سایت وارد قسمت ثبت نام شوید .

 

در این صفحه نام کاربری مورد نظر و رمز و ایمیل معتبر خود را وارد کنید ( ایمیل برای اطلاع رسانی و بازیابی رمز عبور در صورت فراموشی استفاده میشود )

نام کاربری حداقل 6 کاراکتر و با الگوهای معروف نام کاربری باشد ( مثلا _ در ابتدای نام کاربری نباشد(

رمز عبور نیز باید حداقل 6 کاراکتر باشد.

 

بعد از ثبت نام در صورتی که تمامی فیلدها به درستی وارد شده باشند این پیغام نمایش داده میشود

حال میتوانید از طریق صفحه اصلی وب سایت لاگین کرده و یادگیری اولین لغات خود را شروع کنید

بعد از ورود به سایت در قسمت سمت راست پروفایل کاربر قرار دارد

 

در سطر اول روبروی نام کاربری، نام کاربری که با آن لاگین کرده اید را مشاهده میکنید و در سمت چپ آن دکمه خروج قرار دارد . همیشه بعد از اینکه کارتان با وب سایت تمام شد و لغات را حفظ کرده اید حتما از سایت خارج شوید تا پیشرفت شما ذخیره شود.

در سطر بعدی آخرین ورود به وب سایت را نشان میدهد برای استفاده مفید باید یک روز بین هر بار مراجعه فاصله باشد.

در سطر سوم درصد لغات که وارد جعبه شده اند به نسبت کل 504 لغت نمایش داده میشود.

در جدول پایین تعداد لغاتی که در هر خانه جدول است را نشان میدهد ، توجه داشته باشید که مطابق جعبه لایتنر خانه دوم دارای دو سطح ، خانه سوم چهار سطح و ... می باشد بنابراین مجموع تعداد لغاتی که در یک خانه جدول است را نشان میدهد.

و در سطر آخر تعداد کل لغاتی که وارد جعبه لایتنر شده است را نشان میدهد.

در سمت چپ نیز تعداد لغاتی که میخواهید فرا بگیرید را انتخاب کنید ، این نکته را مد نظر داشته باشید که انتخاب لغات بیشتر باعث فراگیری زودتر نمی شود چون در طی روزهای آینده ممکن است آنها را اشتباه جواب دهید و دوباره به خانه اول برگردد ( پیشنهاد ما 5 یا حداکثر 10 لغت است(

 

و بعد رو دکمه پرچم کلیک میکنید و لغات و ترجمه و همراه با مثال برای شما نمایش داده میشود .

 

لغات را چندین با مرور کنید و مثالها را چندین بار بخوانید تا مطمئن شوید که آنها را فرا گرفته اید با زدن دکمه بعدی و قبلی لغات را مشاهده کنید و در آخر وقتی از یادگیری و حفظ لغات اطمینان حاصل کردید حال دکمه تایید نهایی را بزنید. بعد از نمایش این پیغام از حساب کاربری خود خارج شده و فردا مراجعه کنید .

در روز بعد ، بعد از ورود به وب سایت ابتدا باید لغات روز قبل و یا لغاتی که موعد مرور آنها رسیده است را آزمون دهید .

لغات همراه تلفظ و جمله نمونه برای شما نشان داده میشود ، با انتخاب جواب مناسب وارد سوال بعدی شوید

در انتها اگر سوالی را اشتباه جواب داده باشید به شما نشان میدهد و در ادامه میتوانید لغات جدید را یاد بگیرید . این لغات در هر دفعه وارد خانه و سطح مناسب از جعبه لایتنر میشود و در زمانهای مربوطه به شما نشان داده خواهد شد .

لغاتی را که نیز اشتباه جواب داده اید وارد دوباره با لغات جدید فرا میگیرید

 

لطفا هر گونه پیشنهاد و انتقاد و یا گزارش کارکرد نادرست وب سایت را از طریق قسمت تماس با ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

دانلود راهنما به صورت pdf